Günel Bəkirzadə yenə hamıdan üstün oldu
Sumqayıt Olimpiya İdman Kompleksində U-23 gənclər arasında Azərbaycan birinciliyində ilk günün qalibləri məlum olub.
Sportfm.az xəbər verir ki, oğlanların mübarizəsində Rəşad Yelkiyev (60 kq) və İlkin Babazadə (66 kq) qızıl medal qazanıb. Qızlar arasında isə Şəfəq Həmidova (48 kq), Gültac Məmmədəliyeva (52 kq), Səkinə Zairova (57 kq), Günel Bəkirzadə (63 kq), Aidə Baxışova (70 kq), Mehriban İmanzadə (78 kq), Aytəkin Paşazadə (+78 kq) fəxri kürsünün ən yüksək pilləsinə qalxıblar.
Qeyd edək ki, İki gün davam edəcək ölkə birinciliyinin ümumilikdə 49 klubdan 373 cüdoçu (306 oğlan, 67 qız) mübarizə aparır. Yarışın ilk günü isə 142 oğlan və 67 qız tatami üzərinə çıxıb.
Oğlanlar | |||||||||
60 kq | 66 kq | ||||||||
1. 2. 3.
3. |
Rəşad YelkiyevƏmrah SəlimliBalabəy Ağayev
Nazir Talıbov |
1. 2. 3.
3. |
İlkin BabazadəAyxan TanrıverdiyevTimur Boev
İsmayıl İbrahimov |
||||||
Qızlar | ||||||||
48 kq | 52 kq | |||||||
1. 2. 3.
3. |
Şəfəq HəmidovaSona TumarxnovaŞahnaz Əskərova
Aytac Quluzadə |
1. 2. 3.
3. |
Gültac MəmmədəliyevaZeynəb Məmmədovaİlahə Əhlimanova
Gülcahan Hacıyeva |
|||||
57 kq | 63 kq | |||||||
1. 2. 3.
3. |
Səkinə ZairovaAynur SüleymanovaZəhra Mehdiyeva
Rəfiqə Mənsimova |
1. 2. 3.
3. |
Günel BəkirzadəFidan HüseynovaBəsti Səfərova
Fidan Tanrıverdiyeva |
70 kq | 78 kq | ||||||||
1. 2. | Aidə BaxışovaGünel Həsənli | 1. 2.3. | Mehriban ManzadəNərmin ƏmirliNərmin Abdullayeva |
+78 kq | ||||
1. 2. 3.
3. |
Aytəkin PaşazadəRəvanə KərimovaƏfsanə Soltanova
Sara Cəfərova |
№ | Komanda | o | x |
1 | Qarabağ | 34 | 87 |
2 | Sabah | 33 | 77 |
3 | Neftçi | 34 | 62 |
4 | Qəbələ | 34 | 48 |
5 | Zirə | 34 | 46 |
6 | Turan | 34 | 38 |
7 | Kəpəz | 34 | 30 |
8 | Sumqayıt | 33 | 28 |
9 | Səbail | 34 | 25 |
10 | Şamaxı | 34 | 24 |
№ | Komanda | o | x |
1 | Araz-Naxçıvan | 13 | 37 |
2 | EKOL | 13 | 30 |
3 | Neftçi İK | 13 | 25 |
4 | Baku Fire | 13 | 22 |
5 | Record club.az | 13 | 12 |
6 | Alyans | 13 | 12 |
7 | U-19 | 13 | 9 |
8 | Xilə | 13 | 6 |
№ | Komanda | o | x |
1 | Araz Naxçıvan | 5 | 15 |
2 | MOİK | 5 | 11 |
3 | Turan Tovuz-2 | 4 | 9 |
4 | Qəbələ-2 | 5 | 9 |
5 | Neftçi-2 | 4 | 9 |
6 | Qarabağ-2 | 5 | 7 |
7 | Zirə-2 | 4 | 7 |
8 | Şamaxı-2 | 5 | 7 |
9 | Qaradağ Lökbatan | 5 | 6 |
10 | Mingəçevir | 5 | 6 |
11 | Səbail-2 | 4 | 6 |
12 | Zaqatala | 5 | 6 |
13 | Sumqayıt-2 | 4 | 3 |