Cüdo üzrə Azərbaycan birinciliyinin ilk günü: Nəticələr
“Sərhədçi” İdman Olimpiya Kompleksində keçirilən U-15 kiçik yaşlı yeniyetmələr arasında cüdo üzrə Azərbaycan birinciliyində ilk günə yekun vurulub.
Sportfm.az xəbər verir ki, Azərbaycan Cüdo Federasiyası, Bakı şəhər Gənclər və İdman baş idarəsinin təşkilatçılığı ilə keçirilən turnirin birinci günündə 10 çəki dərəcəsində mübarizə aparan cüdoçular arasında qaliblər müəyyənləşib.
Ölkə birinciliyində qızların yarışında Nigar Əliyeva (28 kq), Aydan Vəliyeva (32 kq), Fəridə Mirzəyeva (36 kq), Rəmziyə Hüseynova (40 kq), Aytən Əliyeva (44 kq), Sevda Nəbiyeva (48 kq), Rita Əliyeva (52 kq) və Aysun Rəhimova (57 kq) fəxri kürsünün ən yüksək pilləsinə yüksəliblər.
Oğlanların mübarizəsində isə Rza Yusifov (34 kq) və Toğrul Nurulu (38 kq) çempion olub.
Azərbaycan birinciliyinin qalib və mükafatçılarına medallar, diplomlar təqdim olunub.
Qeyd edək ki, iki gün davam edəcək ölkə birinciliyində 74 klubdan 651 cüdoçu (567 oğlan, 84 qız) mübarizə aparır.
OĞLANLAR |
||||||
34 kq |
38 kq |
|||||
1. |
Rza Yusifov |
Neftçi |
1. |
Toğrul Nurulu |
13 IOEUGIM |
|
2. |
Murad Muradlı |
13 IOEUGIM |
2. |
Samir Alıquliyev |
Şahin İK |
|
3. |
Murad Balacayev |
IOEUGIM Sumqayıt |
3. |
Babarəhim Quliyev |
Qobustan |
|
3. |
Nihat Quliyev |
Balaxanı |
3. |
Nihad Quliyev |
13 IOEUGIM |
|
QIZLAR |
|
|||||
28 kq |
32 kq |
|||||
1. |
Nigar Əliyeva |
Neftçi |
1. |
Aydan Vəliyeva |
Neftçi |
|
2. |
Nərmin Soltanova |
Zirvə Abşeron |
2. |
Xumar Qasımzadə |
Atilla |
|
|
|
|
3. |
Aliyə İsmayılzadə |
UGİM 10 |
|
|
|
|
3. |
Nəmin Qocayeva |
Təhsil RİM Gəncə |
|
36 kq |
40 kq |
|||||
1. |
Fəridə Mirzəyeva |
8 İOEUGİM |
1. |
Rəmziyə Hüseynova |
8 İOEUGİM |
|
2. |
Nigar Səhrəbova |
Neftçi |
2. |
Könül Əliyeva |
Təhsil RİM Gəncə |
|
3. |
Fəridə İsgəndərova |
2 RİOEUGİM |
3. |
Nigar Şahməmmədova |
2 RİOEUGİM |
|
3. |
Ruslana Xəlilova |
1 RİOEUGİM |
3. |
Aydan Şirinzadə |
UGİM 10 |
|
44 kq |
48 kq |
|||||
1. |
Aytən Əliyeva |
Zaqatala |
1. |
Sevda Nəbiyeva |
2 RİOEUGİM |
|
2. |
Lətifə Abbasova |
13 IOEUGIM |
2. |
Ulya Məmmədova |
Judo Club 2012 |
|
3. |
Cəmilə Əsədova |
Neftçi |
3. |
Pərvanə Abdullayeva |
Yevlax |
|
3. |
Telli Atazadə |
T UGİSM-1 Sumq |
3. |
Nigar Əlibəyli |
8 İOEUGİM |
52 kq |
57 kq |
|||||
1. |
Rita Əliyeva |
T UGİSM-1 Sumq |
1. |
Aysun Rəhimova |
Qəbələ Bakı |
|
2. |
Sevil Xəlilova |
1 RİOEUGİM |
2. |
Günay Hüseynova |
|
|
3. |
Könül Bayramova |
Atilla |
3. |
Gülnarə Bayramova |
Atilla |
|
3. |
Aysu Həsənova |
8 İOEUGİM |
3. |
Gülarə Zeynalova |
Mingəçevir |
№ | Komanda | o | x |
1 | Qarabağ | 34 | 87 |
2 | Sabah | 33 | 77 |
3 | Neftçi | 34 | 62 |
4 | Qəbələ | 34 | 48 |
5 | Zirə | 34 | 46 |
6 | Turan | 34 | 38 |
7 | Kəpəz | 34 | 30 |
8 | Sumqayıt | 33 | 28 |
9 | Səbail | 34 | 25 |
10 | Şamaxı | 34 | 24 |
№ | Komanda | o | x |
1 | Araz-Naxçıvan | 13 | 37 |
2 | EKOL | 13 | 30 |
3 | Neftçi İK | 13 | 25 |
4 | Baku Fire | 13 | 22 |
5 | Record club.az | 13 | 12 |
6 | Alyans | 13 | 12 |
7 | U-19 | 13 | 9 |
8 | Xilə | 13 | 6 |
№ | Komanda | o | x |
1 | Araz Naxçıvan | 5 | 15 |
2 | MOİK | 5 | 11 |
3 | Turan Tovuz-2 | 4 | 9 |
4 | Qəbələ-2 | 5 | 9 |
5 | Neftçi-2 | 4 | 9 |
6 | Qarabağ-2 | 5 | 7 |
7 | Zirə-2 | 4 | 7 |
8 | Şamaxı-2 | 5 | 7 |
9 | Qaradağ Lökbatan | 5 | 6 |
10 | Mingəçevir | 5 | 6 |
11 | Səbail-2 | 4 | 6 |
12 | Zaqatala | 5 | 6 |
13 | Sumqayıt-2 | 4 | 3 |